Testna vožnja Opel slavi pobjedu 1996. sa slavnom Calibrom V6
Probna vožnja

Opel slavi pobjedu iz 1996. godine slavnom Calibrom V6

Klasični Grand Prix AVD Oldtimer održava se na Nürburgringu.

AVD Oldtimer Grand Prix na legendarnom Nürburgringu glavni je događaj sezone za ljubitelje klasičnih automobila. Ove godine marka Opel slavi svoju uspješnu tradiciju motosporta poznatim automobilima s atletskih prvenstava. Vodeći u tablici je Calibra V6, koja je 1996. osvojila prvenstvo International Touring Car (ITC). Crna Calibra s Cliffovim promotivnim logom, kojom upravlja Manuel Reuters, osvojila je posljednji naslov u ITC seriji, unatoč jakoj konkurenciji timova. Alfa Romeo i Mercedes. Na Nürburgringu će Calibrom s pogonom na sve kotače upravljati bivši vozač DTM-a i ambasador marke Opel Joachim ("Jockel") Winkelhock.

Ali Calibra V6 neće biti sama na lansiranju. ITC šampionski automobil vozit će Irmscher Manta A (s kojom su legende relija Walter Röhl i Rauno Aaltonen osvojili 24. Spa 1975 sata), Grupa 4 Gerent Opel GT sa 300 KS. S. utrkujući Steinmetz Commodore od 1971. Ostali favoriti publike uključuju Grupu 5 Opel Rekord C, također poznat kao "Crna udovica", kao i Grupu H Opel Manta, koja nije propustila 24 sata Nürburgringa od svog debija na stazi. Astra V8 Coupe s 500 konjskih snaga koja je pobijedila na Green Hell 24-satnom maratonu 2003. također se udomaćila s Manuelom Reiterom, Timom Scheiderom, Marcelom Tiemannom i Volkerom Strichekom. Trkaća Astra nazvana OPC X-Treme skoro je u serijskoj proizvodnji, a automobil, predstavljen na štandu marke na Ženevskom sajmu automobila 2001., bit će prikazan na Oldtimer Grand Prixu ove godine. Posebno za ljubitelje relija, OPC X-Treme pratit će na štandu Opel Classic u paddocku tri reli automobila kojima je upravljao bivši svjetski i europski prvak u reliju Walter Röhl – Ascona A i Kadett C GT / E iz legendarne ere Röhl / Berger i Opel Ascona 400, gdje su Rehl i njegov suvozač Christian Geistdörfer osvojili krunu Svjetskog prvenstva u reliju 1982. godine.

Uz klasične sportske automobile, u aktualnoj generaciji Opela bit će predstavljen i automobil za staze iz serije TCR. Nova Opel Astra TCR službeno će debitirati u sklopu Oldtimer GP-a, a pridružit će se Calibri V6 i tvrtki na stazi. Opel Astra TCR kombinira serijsko vozilo s najnovijom trkaćom tehnologijom, omogućavajući timovima kupaca da se utrkuju na kratkim i maratonskim stazama u skladu s visoko reguliranim pravilima. Astru s pet vrata pokreće vrlo učinkovit 2,0-litreni turbo motor, reguliran propisima na 300 KS. i 420 Nm maksimalnog momenta. No, s vlastitom težinom od samo 1200 kilograma, ove su brojke više nego dovoljne da pruže vrlo atraktivan sportski show za javnost i dostupan ekipama na stazi.