Hamilton, sretna pobjeda u Azerbajdžanu - Formula 1
Formula 1

Sretni Lewis Hamilton osvojio je ludu VN Azerbejdžana u svom Mercedesu i sada vodi Svjetsko prvenstvo u Formuli 1 2018. Zahvaljujući probijanju Bottasa i Vettelovoj grešci

Ostvarena uspješna pobjeda Lewis Hamilton с Mercedes в Velika nagrada Azerbajdžana... Britanski jahač iskoristio je ludi završetak utrke (ubod partnera Valtteri Bottas i pogreška Sebastian Vettel с Ferrari) i popeo se na gornju stepenicu postolja ispred Kimi Raikkonen и Sergio Perez (Force India) osvajanje vrha Svijet F1 2018.

Utrka Baku do 40. kruga bilo je prilično dosadno (što se tiče prvih pozicija): do preokreta je došlo nakon sudara dva vozača Red Bull Max Verstappen e Riccardošto je dovelo do ulaska u sigurnosni automobil na cesti.

Svjetsko prvenstvo F1 2018. - Velika nagrada Azerbajdžana: izvještajne kartice

Lewis Hamilton (Mercedes)

Sreća se dala Lewis Hamilton gornja stepenica postolja Velika nagrada Azerbajdžana... Povratak uspjehu nakon šest mjeseci posta podudara se s osvajanjem vrha Svijet F1 2018 i sa šestom uzastopnom utrkom u "prvih pet". Sada britanski jahač mora dokazati da može pobijediti čak i pod "normalnim" uvjetima ako želi osvojiti peti naslov svjetskog prvaka.

Sebastian Vettel (Ferrari)

Sebastian Vettel mogao bi se lako zadovoljiti drugim mjestom u Velika nagrada Azerbajdžana ali je odlučio pokušati ukrasti pobjedu u posljednjem krugu od Bottasa tijekom ponovnog starta. Proizlaziti? Kotači su blokirani i pretrpjela su tri pretjecanja (dva odjednom od Hamiltona i Raikkonena i jedno od Pereza zbog autobus uništen). Međutim, lako je reći unatrag: svi bismo na njegovom mjestu učinili sve da prvi prođemo pod kockastom zastavom, znajući da imamo na raspolaganju najprikladniji automobil.

Valtteri Bottas (Mercedes)

Valtteri Bottas bilo je jako žalosno: jedno bušenje – stigao s tri kruga prije kraja nakon što je udario u krhotine – spriječio finskog vozača da pobijedi Velika nagrada Azerbajdžana a Baku... Time završava niz od 18 uzastopnih liječnika opće prakse u bodovima. Grijeh…

Kimi Raikkonen (Ferrari)

Drugo mjesto Kimi Raikkonen a Baku - dobio više za tuđe nedostatke nego za svoje zasluge - dozvoljeno Ferrari povratak na vrh Svijet F1 2018... Za vozača Finske ovo je treće mjesto u "prva tri" u prva četiri Grand Prixa u sezoni: stvarno nije loše ...

Mercedes

Kampanja Baku od Mercedes završio neočekivanom pobjedom i Lewis Hamilton pred svima u Svijet F1 2018 ali je prvo mjesto u Kupu konstruktora na trenutak izgubljeno Ferrari zbog Bottasovog vrlo nesretnog uboda. Međutim, izvrsna strategija koju je Zid zvijezde usvojio u odnosu na skandinavskog vozača (odgoditi zamjenu gume što je dulje moguće u nadi da će sigurnosni automobil, što se dogodilo kasnije).