F1 2019 - Mercedes duplo u Francuskoj, Hamilton dominira - Formula 1
Formula 1

Mercedes je također dominirao Velikom nagradom Francuske na Le Castellet -u, osmom kolu Svjetskog prvenstva F1 2019. godine: Hamilton prvi i Bottas drugi. Ferrari se morao zadovoljiti Leclercovim postoljem i Vettelovim najbržim krugom (5. mjesto).

Pogodite tko je pobijedio Velika nagrada Francuske a Le Castellet? Dobro napravljeno: Mercedes.

Zasluge: Fotografija Dan Istitene / Getty Images

Izvori: Fotografija Charles Coates / Getty Images

Njemački tim postigao je dubl u osmoj fazi turnira. Svijet F1 2019 – jedna od najdosadnijih utrka ikada – zahvaljujući pobjedi Lewis Hamilton i na drugom mjestu Valtteri Bottas.

Svjetsko prvenstvo F1 2019. - Izvještaji za Veliku nagradu Francuske

Lewis Hamilton (Mercedes)

Lewis Hamilton dominirao Velika nagrada Francuske iskorištavajući Mercedes bez premca na ovoj stazi.

A Le Castellet peterostruki svjetski prvak ima šestu pobjedu u prvih osam utrka u sezoni: vjerojatno neće izgubiti Svijet F1 2019.

Valtteri Bottas (Mercedes)

Valtteri Bottas ponovno pronašao podij Velika nagrada Francuske bez napora. Dapače, u finalu se i on opustio riskirajući da ga prestigne Leclerc.

Finskom je jahaču bilo dovoljno da završi "domaću zadaću", odnosno da ga dovede do cilja. Mercedes jasno nadmašuje konkurenciju.

Charles Leclerc (Ferrari)

Charles Leclerc won Velika nagrada Francuske među "ljudima" i zauzeo treće mjesto (koje je čak moglo postati drugo u posljednjim krugovima), što se podudara s trećim postoljem u njegovoj karijeri.

Uvjerljiva utrka izgrađena posebno u jučerašnjim kvalifikacijama (treća u gridu).

Sebastian Vettel (Ferrari)

Sebastian Vettel još jednom prešao ciljnu liniju u "prvih pet" (peti nakon startnog sedmog zbog loših kvalifikacija) i postalo je poznato da Svijet F1 2019 čvrsto u rukama Hamiltona i Mercedesa.

Bezbojni test za njemačkog vozača, poboljšan isključivo najbržim krugom u sezoni (čime je stekao bonus bod).

Mercedes

La Mercedes pobijedio je Velika nagrada Francuske deseta pobjeda u nizu, a ako bi se srebrne strijele sljedeće nedjelje u Austriji ponovno popele na vrh postolja, bile bi u rangu s povijesnim rekordom od 11 uzastopnih trijumfa koje je osvojio legendarni McLaren iz 1988. godine.

A Le Castellet Njemačka je završila na šestom mjestu Doppietta Sezona (od osam Grand Prixa) još jednom je pokazala ludu superiornost.