Daniel Ricciardo, herojska pobjeda u Monte Carlu - Formula 1
Formula 1

Daniel Riccardo osvojio je Veliku nagradu Monte Carla nakon što je 2/3 utrke istrčao u Red Bullu bez sedme brzine. Herojski podvig

Herojska pobjeda Riccardo в Velika nagrada Monaca a Monte Carlo: Australski vozač osvojio je šesti krug Svijet F1 2018 držeći ostale jahače 2/3 udaljenosti s jednim Red Bull lišen sedme brzine.

Epski podvig koji je smanjio plasman na Svjetskom prvenstvu. Prelazimo na borbu za naslov Sebastian Vettel с Ferrari (danas je 2. na cilju) e Lewis Hamilton (3 °) s Mercedes u triellu?

F1 Svjetsko prvenstvo 2018. - VN Monaka: izvještaji

Daniel Riccardo (Red Bull)

Un Velika nagrada Monaca nezaboravno za Riccardo, njegov drugi ovosezonski uspjeh i prva pobjeda Monte Carlo... Nakon što je dominirao slobodnim vježbama i kvalifikacijama, a nakon sjajnog početka, snašao se Red Bull bilo što, samo ne u formi. Unatoč nedostatku sedme brzine (kazna na nekoliko brzih dionica staze u Monaku), uspio je prestići sve svoje suparnike i popeti se na gornju stepenicu postolja.

Sebastian Vettel (Ferrari)

Sebastian Vettel - drugi na cilju - protiv tako brzog Riccarda nije mogao više. Treće postolje Monte Carlo Primljeno u protekle četiri godine omogućilo mu je da odgrize 3 boda u sastavu Hamiltona.

Lewis Hamilton (Mercedes)

također Lewis Hamilton - poput Vettela - zauzeo je treće mjesto u "top tri" u Velika nagrada Monaca u protekle 4 godine. Međutim, čini se da britanski vozač nikada nije uspio napasti Ferrari (vjerojatno zbog nedovoljno optimalnog upravljanja gumama).

Max Verstappen (Red Bull)

Nosite kletvu Monte Carlo što sprječava Max Verstappen stupi na podij. Međutim, nizozemski jahač imao je sve što je bilo potrebno za uspjeh: nakon nevjerojatnih rezultata u slobodnim vježbama, ugrozio je svoju utrku udarcem u ogradu na kraju PL3. Kako se nije mogao kvalificirati, startao je s posljednje pozicije na mreži i uspio je utrku završiti na devetoj poziciji zahvaljujući nizu čistih i uvjerljivih pretjecanja.

Red Bull

Mercedes je bio u pravu: Red Bull bila bi mašina za pobjedu Monte Carlo... Austrijski automobili dominirali su slobodnim vježbama, a nakon jučerašnje jutarnje nesreće u Verstappenu ovo je bio jedini Riccardo koji je dokazao vrijednost ovog automobila na cestama Kneževine. Proizlaziti? Pobjeda, drugi pol u posljednje tri Velika nagrada Monaca i treća po redu utrka na ovoj stazi s najmanje jednim mjestom u "prva tri".