Zašto bi Daniel Ricciardo mogao ponovno biti pobjednik F1: pregled sezone Formule 2021 1.
vijesti

Može li Daniel Ricciardo ponovno biti na pobjedničkom postolju?

Daniel Ricciardo donosi nade nacije sa sobom dok F1 sezona počinje ovog vikenda u Bahreinu - svi ga želimo vidjeti kako ponovno pije šampanjac iz svojih trkaćih čizama na podiju.

31-godišnjak nije osvojio Grand Prix s Monacom 2018. i nakon dvije mršave godine pokušavajući pretvoriti Renault u pobjednika, napravio je još jedan korak naprijed, ovaj put s McLarenom.

Na papiru, ovo može izgledati kao čudan potez, prelazak s tvornički podržanog programa na privatni tim koji mora platiti svoje motore, ali McLaren je tim u usponu koji se želi vratiti u svoje slavne dane, pobijedivši u obje utrke i prvenstva. , što je i Riccardov cilj.

Prvi znakovi su povoljni za obje strane. McLaren ima najbolju sezonu u godinama, završio je na trećem mjestu u prvenstvu konstruktora i prešao s najmanje konkurentnog motora (Renault) na najkonkurentniji (Mercedes-AMG). Čini se da se Ricciardo dobro prilagodio novom okruženju, postavljajući natjecateljske rezultate u predsezonskim testiranjima.

Dakle, kakve su mu šanse za pobjedu u utrci? Moguće je, nije vjerojatno. Formula 1 je igra suptilne evolucije koja ima za cilj zatvaranje praznina, tako da McLaren vjerojatno neće biti ispred Mercedes-AMG-a i Red Bull Racinga.

Međutim, kao što smo vidjeli prethodnih godina, Ricciardo je jedan od najboljih vozača na mreži, koji neprestano izvodi naizgled nemoguće manevre pretjecanja kako bi nadmašio svoj bolid.

Ako Mercedes i Red Bull budu imali loš dan, Ricciardo će biti u boljoj poziciji za napad ili bi mogao nastaviti svoju usijanu formu u Monacu gdje iskustvo i vještina mogu pobijediti bolid.

Nemojte se iznenaditi kada vidite Ricciardov veliki osmijeh na pisti 2021.

Trenutni prvak ili mladi bik

Izazov za titulu se oblikuje kao mogući klasik, a aktualni prvak Lewis Hamilton želi svom imenu dodati rekordnu osmu titulu vozača iako je mladi Red Bull superzvijezda Max Verstappen "pobijedio na predsezonskim testiranjima i žudi za svojim prvim kruna."

Ovo je bitka između aktualnog predsjednika i njegovog nasljednika. Hamilton je od početnika postao neprikosnovenu legendu Formule 1, osvojivši šest naslova zaredom. Dok je Verstappen došao u F1 kao fenomenalan tinejdžer i polako uklanja grube rubove kako bi sirovi talent pretvorio u nemilosrdnu brzinu.

Unatoč tome što je bio favoriziran od strane Mercedesa zbog nedavne dominacije u sportu, preživio je tri dana testiranja i sezonu je započeo na začelju. Red Bull Racing je u međuvremenu imao tri dana bez problema i završio s najbržim vremenom kruga.

To čini Verstappena favoritom za ovaj vikend, ali Mercedes će zasigurno uzvratiti udarac, tako da nas očekuje epski sezonski dvoboj između dva najbrža vozača planeta.

Može li se Ferrari vratiti?

Jasno je da je 2020. bila loša godina za većinu ljudi i svi bismo je htjeli zaboraviti. Na sportskom planu, Ferrari bi svakako želio izbrisati prošlu godinu iz sjećanja.

Prošle sezone talijanski je tim godinama bio najbliži Mercedesov rival i raspao se, ne samo da nije uspio pobijediti u utrci, nego je osvojio tri postolja i pao na šesto mjesto u konstruktorskom prvenstvu iza privatnih momčadi McLaren i Racing Point.

Sada je tim fokusiran na to da postane natjecateljska snaga. U tu svrhu, četverostruki svjetski prvak Sebastian Vettel smijenjen je nakon nekoliko godina pada i zamijenjen mlađim Carlosom Sainzom Jr. Udružit će se s poznatom Charlesom Leclercom kako bi pokušao dati Ferrariju novi početak i povesti momčad naprijed. s čime bi trebalo postojati natjecateljsko unutartimsko rivalstvo.

Aston Martin se vratio

Otpušten iz Ferrarija, Vettel je pronašao novi posao: vratiti Aston Martin u F1 nakon više od 60 godina izbivanja. Britanski brend sada je u vlasništvu kanadskog poduzetnika Lawrencea Strolla, koji je odlučan u namjeri da postane pravi konkurent Ferrariju, Porscheu i tvrtki na tržištu superautomobila kao i na trkaćoj stazi. Također je želio pomoći sinu u karijeri u F1, a Lance Stroll bi bio partner Vettelu u novom tvorničkom timu Aston Martina.

To zapravo nije novi tim, to je samo rebranding (i dodatno ulaganje) u tim koji je prije bio poznat kao Racing Point.

Godine 2020. bio je u dobroj formi, koristeći automobil nazvan "Mercedes Pink" (zbog njegove boje i naizgled kopiranog Mercedesovog dizajna) za pobjedu na Velikoj nagradi Bahreina i tri cilja na postolju, prisiljavajući Vettela da zadrži dobru formu. i pomoći Aston Martinu da stekne prednost nad svojim bivšim talijanskim timom, kako na stazi tako i izvan nje.

Alonso, Alpine i budući australski F1 natjecatelj

Formula 1 očito stvara ovisnost, pa nije ni čudo što se neki vozači zadržavaju ovdje koliko god mogu. Bivši svjetski prvak Fernando Alonso pokušao je otići, ali nije mogao ostati po strani te se nakon dvije godine pauze vratio u kategoriju.

Španjolac će voziti za Alpine, bivši Renaultov tim koji je preimenovan kako bi pomogao Alpineu da postane ozbiljan igrač u svijetu performansa. Alonso nije nov u Renaultu/Alpineu, jer je bio s timom kada je osvojio naslove, ali to je bilo 2005.-06. pa se od tada puno toga promijenilo.

Iako Alonso ostaje samouvjeren (nedavno je u jednom intervjuu rekao da misli da je bolji od Hamiltona i Verstappena), malo je vjerojatno da će momčad imati pobjednički bolid, ako je suditi po formi na testovima.

Njegovom suigraču Estebanu Oconu trebat će dobra sezona da osigura mjesto buduće alpske zvijezde jer ga nekoliko mladih vozača želi zamijeniti, uključujući Australca Oscara Piastrija.

Piastri je osvojio prvenstvo Formule 3 2020. i ove sezone prešao u Formulu 2. Član je Alpine Driving Academy i nova sezona mogla bi ga odvesti u najbolju kategoriju 2022. (ili vjerojatnije 2023.).

Vratilo se Schumacherovo ime

Michael Schumacher jedan je od najuspješnijih vozača Formule 1 u povijesti, koji je u svojoj karijeri osvojio sedam naslova prvaka. Nažalost, teško se ozlijedio na skijanju 2013. godine i od tada nije viđen u javnosti, a njegova obitelj dala je vrlo malo informacija o njegovom stanju.

No ime Schumachera vratit će se u F1 2021. godine kada se njegov sin Mick popeti u najviši rang nakon što je prošle sezone osvojio krunu F2.

Mick je imao uspješnu karijeru tako što je izabran u okviru Ferrarijevog programa mladih vozača i tako što je osvojio F3 kako bi zaradio svoje mjesto u F1 na temelju zasluga i bez korištenja svog prezimena.