Najbolje od Tassie Sixesa teško je pobijediti
vijesti

Vozačica Hobarta Ashley Madden želi osvojiti svoju drugu titulu Tassie Sixes Classic na Hobart International Speedwayu.

On je u formi, ima jak auto i Ashley Madden misli da ima sve što je potrebno da osvoji Tassie Sixes Classic na Hobart International Speedwayu u subotu navečer.

Problem je što se isto može reći i za ostalih 10 jahača na jednoj od najvećih staza u Tasmaniji.

Madden, 24, koji je osvojio Classic 2004., u subotu poludi nakon što je posljednji put pobijedio u specijalnoj utrci.

To ga čini jednim od favorita za najveću godišnju utrku Tassie Sixes izvan državnog prvenstva.

Kako bi se ponovno kvalificirao za Classic, Madden će morati imati posla s vrhunskim domaćim vozačima kao što su Noel Russell, Dion Menzie, Marcus Cleary, Darren Graham i Dwayne Sonners.

Russell je vozač kojeg se Madden najviše boji.

“Jako ga je teško pobijediti, vrlo je dosljedan, ima jako dobar auto, dobrog vozača”, rekao je jučer Madden.

Russellov XR6 Falcon ima prednost u snazi ​​u odnosu na Maddenov Pontiac GP koji pokreće Holden.

“Falconov motor je posao od četiri litre s glavom od legure. Isporučuje nekoliko kilovata više od Holdenovog motora”, rekao je Madden.

“Neumorno smo radili na podešavanju guma i ovjesa kako bismo pokušali ići brže.”

– Definitivno ću imati priliku za pobjedu.

"Moram se pobrinuti da uđem u prvih 10 da bih imao pravu priliku."

"Sve dok počnem s brzim dečkima, prilično sam siguran da imam barem šansu za postolje."

Svaki vozač će se natjecati u dvije vožnje po 10 krugova kako bi odredio pozicije na startnoj mreži za finale od 20 krugova.

S očekivanim poljem od više od 25, neki vozači će propustiti rez.

“Sviđa mi se ujednačenost u razredu, nitko nema baš veliku prednost”, rekao je Madden.

“Postoji prijateljstvo između svih, ako nekome treba pomoć, svi su tu i možemo se utrkivati ​​na svim stazama diljem države.”

Kao i Tassie Sixes, sprint automobili će sudjelovati u posljednjoj rundi svoje nacionalne serije.