Ford Bronco završio je treći na NORRA Mexican 1000 Rallyju u Baja California.
Članci

Od 25. do 29. travnja, Baja California bila je domaćin relija NORRA Mexican 1000, jednog od najtežih terena na svijetu, kojim je Ford Bronco 2021. mogao proći bez problema, zauzevši treće mjesto u svojoj kategoriji.

uspio zauzeti jednu od prvih pozicija na NORRA Meksičkom 1000 rallyu koji je završio 29. travnja. , zauzeo je treće mjesto na postolju u svojoj kategoriji, postavši jedan od prvih koji je uspio u potpunosti prijeći pustinju Baja California u pet dana koliko je trajalo natjecanje.

Izazov su prihvatili Jamie Groves i Seth Golawsky, dvojica inženjera veterana marke, u automobilu s četiri vrata koji je prošao kroz pustinju Baja California, jedan od najtežih i najopasnijih terena u svijetu utrka. Marka se mnogo puta utrkivala na ovoj stazi, tako da njezina pojava ovdje doista znači još jedan test izdržljivosti i performansi na vrhu svih ostalih prije lansiranja.

“Bronco ovdje ima dugu i uspješnu povijest utrka, pa smo željeli testirati novi Ford Bronco kao naš posljednji test. Izgrađeno divlje ekstremno testiranje, te premašio naša očekivanja u ovom podmuklom okruženju. Ova utrka je ključna posljednja zastava koja potvrđuje što Bronco može učiniti prije lansiranja,” rekao je Jamie Groves, Broncoov tehnički menadžer.

Baja California je poznata po svom nepredvidivom scenariju gdje se vozila susreću s raznim ekstremnim vremenskim uvjetima i raznim vrstama terena (blato, mulj, suha jezera, slane močvare, stjenoviti teren) čija oštrina na kraju tjera mnoge da napuste cestu. Stoga služi kao neosporan dokaz snage i mogućnosti svakog vozila koje ga savladava.

Onaj koji se natjecao imao je neke promjene koje su nadilazile tvornički dizajn. Inženjeri su dodali kavez, sigurnosne pojaseve, trkaća sjedala i opremu za gašenje požara. Osim toga, imao je 6-litreni EcoBoost V2.7 motor s automatskim mjenjačem i opcijskim prijenosnim kućištem. Sustav ovjesa koristio je Bilstein amortizere, a gume su bile 33" BFGoodrich gume za sve terene.