F1 2019 - Verstappen pobjednik VN Austrije (poslije radnog vremena) - Formula 1
Formula 1

Max Verstappen (Red Bull) osvojio je Veliku nagradu Austrije ispred Charlesa Leclerca, no trebalo je tri sata da rezultat postane službeni.

Max Verstappen pobijedio sa Red Bull il Velika nagrada Austrije a Spielberg - deveti dokaz Svijet F1 2019 - prije Charles Leclerc ali morali ste čekati tri sata da rezultat bude službeni. Kontroverzno pretjecanje nizozemskog vozača protiv drugog vodiča u 69. krugu Ferrari zapravo, to je dovelo do istrage koja je trajala dulje od očekivanog.

Izvori: Fotografija Charles Coates / Getty Images

Zasluge: Fotografija Mark Thompson / Getty Images

Zasluge: Fotografija Lars Baron / Getty Images

Izvori: Fotografija Johannes Schedl / SEPA.Media / Getty Images

Uspjeh Ferstappen al Red Bull Ring poklapa se s povratkom - nakon 13 godina - motoriziranog jednosjeda. Honda na najvišoj stepenici postolja. Također vrijedno spomena Lewis Hamilton iz "trojke" Mercedes osam mjeseci kasnije (peti iza Sebastian Vettel) ovo je naše Antonio Giovinazzi deseti odAlfa Romeo (prvi talijanski vozač koji je nosio naočale nakon devet godina: posljednji koji je uspio Vitantonio Liuzzi na Velikoj nagradi Južne Koreje 2010).

1 F2019 Svjetsko prvenstvo - VN Austrije Izvještaji

Charles Leclerc (Ferrari)

Najbolja utrka ikad (do sada) za Charles Leclerc: U subotu je zauzeo pole position, a u nedjelju je odlično započeo i samouvjereno vodio utrku prije nego što je u 69. krugu izgubio od ludog Verstappena.

Treće postolje zaredom i najbolje mjesto u karijeri: pobjeda će sigurno doći Svijet F1 2019, ostaje samo razumjeti kada.

Max Verstappen (Red Bull)

Max Verstappen bilo je fantastično: jučer je pokazao najbolji rezultat u karijeri (drugo, nizozemski vozač nikada nije osvojio pol), a danas se, nakon strašnog početka, kada je izgubio sedam pozicija, oporavio kako bi kući odnio pobjedu nakon kontroverznog pretjecanja. .. protiv Leclerca.

Bi li zaslužio kaznu? Logično, ne, prema prijašnjim odlukama komesara, da. Nema veze: zaslužio je trijumf i još jednom dokazao da je brz i stabilan trkač (18 Grand Prixa zaredom u "petici").

Lewis Hamilton (Mercedes)

Lewis Hamilton u 22. krugu bacio je solidno postolje niz vjetar kad mu je uništio prednji blatobran Mercedes pogodio stativu, a u drugom poluvremenu Grand Prixa nije mogao ići onoliko brzo koliko bi želio. Ne zaboravite da su dva kaznena mjesta na mreži (drugo do četvrto) ispravljena za kaznene bodove. Kimi Raikkonen tijekom kvalifikacija.

Nakon deset utrka zaredom u "prva tri" vodeći Svijet F1 2019 propustio postolje. Po našem mišljenju, ovo je samo loš trenutak: pripremimo se za njegovu dominaciju za dva tjedna na domaćoj Grand Prixu.

Valtteri Bottas (Mercedes)

В Velika nagrada Austrije pogubno za Mercedes Valtteri Bottas spasio dan završivši kao treći.

Još jedan specifičan test za finskog vozača, koji je godinu dosljedno završio u prvih deset.

Ferrari

Devet za Leclercovu utrku, pet za Vettelovo vodstvo: problemi tijekom kvalifikacija, koji su natjerali njemačkog vozača da krene s devete pozicije, te poremećena utrka na prvom pit stop -u, kada su se mehaničari Cavallina našli sa Sebom u boksima bez guma do vožnja.

La Rossa nije osvojila Grand Prix više od osam mjeseci: isto razdoblje Red Bull osvojio je dvije. Ima još mnogo toga za učiniti ...